eslim
12 اسفند 1401 - 16:42

زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) با تربیت نفس ممکن می شود

فریدن- امام جمعه موقت فریدن گفت: زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) با خودسازی نفس و تربیت جامعه مهدوی ممکن می شود و این خودسازی وظیفه بزرگتری برای مسئولان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صادق بهرامی امام جمعه موقت شهرستان فریدن ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: در ماه اسفند اعیاد و مناسبت‌های زیادی داریم که همگی می‌تواند آغازی برای خودسازی و تربیت نفس باشد.

وی با اشاره به پیش رو بودن روز احسان و نیکوکاری افزود: در این روز می‌توانیم با عمل به فرمایش خداوند در قرآن کریم در راه انجام کار نیک و بدون منت گام برداریم، اگر قرار است انفاق کنیم باید این کار بدون منت باشد

امام جمعه موقت فریدن همچنین با توجه به نزدیک شدن به روز درختکاری گفت: درختکاری یکی از سنت‌های حسنه است که باعث حفظ محیط زیست می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست منشأ جمال و زیبایی طبیعت و باعث شادابی روح و جسم انسان است از مسئولین جهاد کشاورزی و محیط زیست و منابع طبیعی خواست تا سنت حسنه درختکاری را در سطح شهرستان به نحو احسن انجام دهند.‌

امام جمعه موقت شهرستان فریدن با اشاره به پیش رو بودن جشن بزرگ نیمه شعبان و ولادت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تاکید کرد: وظیفه شیعیان در این روز برگزاری جشن و زمینه سازی برای ظهور امام زمان است.

وی اضافه کرد: مردم در این روز با برگزاری جشن‌های خانگی، جشن‌های محلی و تزئین درب منازل با پرچم‌های نام زیبای امام زمان به استقبال این جشن بروند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1070257