eslim
12 بهمن 1401 - 23:05

مقابله با آلودگی‌های دریایی در استان بوشهر جدی‌تر دنبال می‌شود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته مقابله با آلودگی‌های دریایی در استان بوشهر جدی‌تر دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده عصر چهارشنبه در آئین بهره برداری از پروژه‌های بندری بوشهر اظهار داشت: دریا و ساحل یکی از مهمترین ظرفیت‌ها در استان بوشهر محسوب می‌شود.

وی به توسعه بنادر استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: طرح‌های بسیار مهمی در حوزه بنادر استان بوشهر در دست اجرا است که آینده تجارت دریایی و فعالیت‌های دریایی این استان را درخشان می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به استقرار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در شمال تا جنوب استان بیان کرد: شناورهای بزرگ در بنادر مختلف استان در حال تردد هستند.

وی با اشاره به تردد نفتکش‌های عظیم به جزیره خارگ تصریح کرد: خارگ به عنوان یکی از مهم‌ترین آنها ۹۵ درصد صادرات کشور را عهده‌دار است.

محمدی‌زاده به اهمیت بالای مسائل زیست‌محیطی به‌ویژه در حوزه دریا اشاره کرد و افزود: حفاظت از محیط زیست دریایی خلیج فارس در اولویت‌های راهبردی این استان قرار دارد.

وی ادامه داد: وجود اسکله‌های نفتی متعدد در خلیج فارس منجر شده آلودگی دریایی در منطقه زیاد باشد که در این راستا استان بوشهر وارد عرصه مقابله با آلودگی‌های نفتی شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013950